Jedzenie Zamiast Bomb jest to ogólnoświatowa inicjatywa rozdawania bezpłatnych wegetariańskich posiłków potrzebującym. Pierwszą akcję zorganizowali w 1980 roku amerykańscy aktywiści protestujący przeciwko zbrojeniom atomowym. Oprócz wymiaru praktycznego jakim jest niesienie pomocy, akcja ma wymiar symboliczny. Zwraca uwagę na problem głodu i niedożywienia, które ma miejsce w każdym zakątku Ziemi, nawet w krajach najbogatszych. Problem głodu nie wynika z niedoborów żywności na świecie, a z polityki bogatych państw, które wolą olbrzymie nakłady finansowe przeznaczać na zbrojenie swoich armii. Tymczasem na poprawę sytuacji bytowej najbiedniejszych przeznacza się coraz mniej. Statystycznie suma pieniędzy wydana w ciągu tygodnia na zbrojenia jest równa kosztom wyżywienia głodujących ludzi na całym świecie przez okres jednego roku. W obliczu trwającej wojny w Iraku nasza akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problem biedy i niemożności zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych przez znaczną część naszego społeczeństwa oraz ludności na całym świecie.

Akcja "Jedzenie Zamiast Bomb" od początku towarzyszy kampanii prowadzonej przez Poznańską Koalicję Antywojenną.

Wojna to symbol zła niszczącego ludzkość. Sprzeciwiamy się jej nie tylko wrocznice, nie tylko wykrzykując slogany czy rozdając ulotki.

Kiedy wojska koalicji antyterrorystycznej "bronią" nas w...Czeczenii,Afganistanie, Iraku... my co tydzień w niedzielę o godz. 17:00 na Dworcu Zachodnim dzielimy się ciepłym wegetariańskim obiadkiem z potrzebującymi.

Bez wsparcia ze strony państwa, a dzięki innym ludziom, którzy nam pomagają.

Jedzenie Zamiast Bomb to protest przeciwko wydawaniu publicznych pieniędzy na nieustanną rozbudowę arsenałów i pobudzaniu przemysłu zbrojeniowego kolejnymi konfliktami.

Byli byśmy wdzięczni za wszelką okazaną nam pomoc w postaci produktów żywnościowych. Nawet najmniejsze ilości, również z kończącą się datą ważności ułatwią przygotowanie bezpłatnych posiłków.

W każdą niedzielę na Dworcu Zachodnim w Poznaniu o godz. 17.00 częstujemy potrzebujących gorącym obiadem. Zaintersowanych współpracą zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 13.00 do pomocy przy gotowaniu na Skłot Rozbrat ul. Pułaskiego 21a

Gotujemy oczywiście vegańskie jedzenie! Zapraszamy!

Kontakt: fnb@rozbrat.org

 

tgtgtttttttttttttttzzttt| główna | zapowiedzi | linki | historia | relacje | kontakt | poradnik - pobór stop |